«Паперовий літак» завершив свій перший політ

В суботу я привезла додому повний рюкзак літаків. Це не метафора, не художній домисел і тим паче не вигадки замріяної поетеси. Це, як то кажуть, науково доведений факт. Розстібаю «змійку» — а там повно літаків. Я точно їх бачила.

Ідея провести конкурс для молодих авторів Луганщини народилася навесні 2016 року, а точніше, в березні. Аж до липня вона мужніла і спиналася на ноги, доки не набралася сил, оформилася, вдихнула повні легені повітря, розправила крила – і рвонула в небо. Так народився наш живий літак – з ногами, легенями і поетичною душею.

Ще на етапі роздумів і планування до нас долучилися дончани. І отак, з двома крилами у вигляді Луганської і Донецької обласних організацій НСПУ ми вирушили в політ. Отже, в чому полягала головна ідея і конструкція конкурсу?

Мета – знайти нові голоси Донбасу, які би ми змогли підтримати, дати їм поради, допомогти з публікаціями, направити на конкурси та інші цікаві літературні заходи. А потім – і прийняти до НСПУ. Адже відомо – у молоді багато енергії та бажання, але не завжди достатньо інформації і розуміння, у який бік рухатися. Сам конкурс став приводом для початку співпраці та спілкування, а не просто заходом з роздачі дипломів.

А оскільки в цей же час Національною спілкою готувалися регіональні наради молодих авторів, то вирішили: головний приз для двох переможців від кожної області – можливість побувати в Харкові на нараді таких же молодих і талановитих літераторів з восьми областей України.

І ось 17 вересня всі ми зібралися у приміщенні Сєвєродонецького музичного училища імені Прокоф’єва. Ми – це учасники конкурсу і журі у складі членів НСПУ Тетяни Литвинової, Ганни Гайворонської та мене, Богдани Гайворонської.

Ганна Гайворонська
 • Facebook
 • VKontakte
 • Google+
 • Twitter
 • Gmail

Ганна Гайворонська

Звичайно, відкриття конкурсу з такою назвою не могло обійтися без запуску паперових літаків. Кожен учасник зробив свого літуна, написав на ньому ім’я та прізвище та відправив у літературне небо Луганщини.

Конкурсанти надіслали близько 30 робіт, але прибути на сам конкурс змогли менше половини заявлених авторів. Про відсутність деяких з них ми дуже шкодували – наприклад, поетів Катерини Карабен-Фортун з Моріуполя і Андрія Крюкова із Сватова, прозаїка Іллі Жило з Маріуполя. Але і серед тих, хто прибули, було багато цікавих і самобутніх авторів, для яких не шкода не те що дипломів, а й півцарства на додачу.

Валерія Андреєва
 • Facebook
 • VKontakte
 • Google+
 • Twitter
 • Gmail

Валерія Андреєва

Переможниця у номінації «Проза» Ольга Кудінова прибула аж з Марківки, залишивши на півдня 8-місячну дитину. А всього в Ольги троє дітей – і вона встигає писати таку витончену прозу! Золота призерка у номінації «Поезія» Валерія Андрєєва виявилася землячкою моєї мами – кремінянкою.

Друге місце у номінації «Проза» посіла Анастасія Юник. Настю, якщо ти читаєш ці рядки, знай – нам було важко визначитися з переможцем в цій номінації, адже ви з Ольгою обидві — надзвичайно потужні авторки. Третє місце дісталося Ірині Удоденко з її енергійним та емоційним оповіданням з елементами «екшену».

Срібло та бронзу у поетичному розділі отримали відповідно Вікторія Львова та Ірина Дрєбєннікова – авторки з тонким гумором і елегантними короткими віршами.

На Харківську нараду за результатами конкурсу поїдуть Валерія Андрєєва і Ольга Кудінова від Луганської області; Катерина Карабєн-Фортун від Донецької області.

Я хочу від щирого серця подякувати директорці Музичного училища Марині Яворській – її допомога вартує невимовно багато. Нас гостинно прихистили стіни цієї обителі музики, а колектив училища підготував для конкурсантів чудовий живий концерт, поєднавши поезію слова з поезією нот.

Богдана Гайворонська і Вікторія Львова
 • Facebook
 • VKontakte
 • Google+
 • Twitter
 • Gmail

Богдана Гайворонська і Вікторія Львова

До речі, наші паперові літачки так і лежали на паркеті під ногами, доки конкурсанти читали свої твори. А потім, щоби не додавати прибиральниці роботи, ми поскладали їх собі до сумок та повезли додому.

Від конкурсу лишилися найприємніші спогади. Сподіваюся, що наступного року наш літак буде ще більшим, гарнішим, кольоровим и багатокрилим. Адже він – поетичний, тому має право на безмежну кількість образів та втілень.

Богдана Гайворонська,

Голова Луганської обласної організації НСПУ,

Секретар НСПУ по роботі з молодими авторами

Be the first to comment on "«Паперовий літак» завершив свій перший політ"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*